NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Под прожектора Откриха седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“
4144
Под прожектора

Откриха седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“

Седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“ беше открито в Шумен. Церемонията се състоя в “Сребровата къща”, съобщиха от Община Шумен. Темата на тазгодишното издание е “Оттука започва България”, по текста на химна на Шумен, създаден от поета Антонин Горчев. Фотопленерът ще продължи до 4 юли

| 01 Юли 2024, 18:43 ч.
Откриха седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“
Откриха седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“
Снимка © Община Шумен.

Седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“ беше открито в Шумен. Церемонията се състоя в “Сребровата къща”, съобщиха от Община Шумен. Темата на тазгодишното издание е “Оттука започва България”, по текста на химна на Шумен, създаден от поета Антонин Горчев. 

Братятя Лиъм и Ноел Галахър засилват спекулациите около слуховете за събирането на тяхната рок група „Оейзис“, разпаднала се преди 15 години, предаде ДПА. 

В профилите на музикалните изпълнители в Инстаграм бе публикуван кратък видеоклип с надпис в стила на логото на „Оейзис“. Във видеото на черен фон е изписана датата „27.08.24“, след което тя изчезва и се появява надписа „8 сутринта“. 

Слуховете за събиране на групата се разпространяват от години, но напоследък се засилиха на фона на по-добрите взаимоотношения между двамата братя.

В репортаж за „Съндей таймс“ се цитират източници от бранша, които казват, че братята ще изнесат поредица от концерти през следващата година, включително на лондонския стадион „Уембли“ и манчестърския „Хийтън парк“.

Групата  &b

Британската пънк група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г. с дебютния си албум This Could Be Texas, предадоха АФП и Ройтерс.

Церемонията се състоя в лондонското студио "Аби роуд".

Групата от Лийдс, Северна Англия, спечели приза, като за фаворитка сред претендентите за тазгодишното отличие "Мъркюри" беше смятана певицата и авторка на песни Чарли Екс Си Екс с нейния албум Brat, отбелязва АФП.

Според журито албумът на "Инглиш тичър" - This Could Be Texas, “разкрива нови дълбочини с всяко слушане: това е белегът на една бъдеща класика“. 

Създадена през 2020 г. групата все още е сравнително непозната на широката публика, отбелязва АФП. Първият хит -  парчето R&B, е издаден през 2021 г.

"Инглиш тичър" взе наградата от 25 000 британски лири в края на церемонията, излъчена по Би Би Си, но без изпълне

Симфониета Видин започва концертно турне „Музика на всички времена“ с изявени солисти от България, Гърция и Кипър. В програмата ще звучат популярни произведения от Йохан Щраус, Джакомо Пучини, Жорж Бизе, Бела Барток, Франц Лехар, а също френска, италианска и испанска съвременна музика. Това каза диригентът Петър Димитров.

На сцената заедно с музикантите от оркестъра ще се изявят солистите Християна Лоизу, българският и гръцкият тенори Марио Николов и Георгиос Филаделфевс, както и младата цигуларка Киара Николова, уточни маестро Димитров. Специално за публиката на концертната поредица сме подготвили и вълнуваща музикална изненада, отбеляза той.

От 4 до 7 септември турнето „Музика на всички времена“ ще гостува в Смолян, Девин, Чепеларе и в Open air Theatre - Аспровалта, Гърция.

Предстоят финалните концерти за 2024 г. от националното турне „Музикална магия“ на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов.

Солист на концертите е кларинетистът Атанас Маринов, световнопризнат със своята виртуозност и подкрепен от фондация „Йордан Камджалов”, съобщават от Плевенската филхармония.

Ценителите на музиката ще могат да чуят шедьоври от класиката и романтизма тази вечер в Зрителната зала на Община Ямбол, а на 12 септември – в залата на Общинския театър в Кюстендил.

Програмата, както споделя маестро Камджалов, е с произведения, част от които за първи път прозвучаха у нас на сцените от турнето „Музикална магия”. Включва творби на Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски и др. Програмата е завладяваща за почитателите на класическата музика, пълна с виртуозни каденци и незабравими мелоди

"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината. 

Посетителите могат да видят възстановки на всекидневни практики от времето на Античността. На отделни щандове се предлагат фермерски продукти и ръчно изработени изделия. Жените могат да си направят и прически от римско време. 

Програмата включва антични игри, а по-малките посетители могат да се превъплътят в образите на римски легионери. 

Присъстващите имат възможност да си изработят съдове от глина и да дегустират рибена чорба. 

Фотопленерът ще продължи до 4 юли.

Във фотографския пленер се включват шестима студенти от Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”, обучаващи се в специалността „Графичен дизайн“ - Адриана Петкова, Божидара Гроздева, Анастасия Иванова, Евгени Йовчев, Едис Вели, Симона Белчева, допълни Даниела Вичева, старши експерт в отдел „Култура, младежки дейности и спорт“ в общинската администраци.

Тази година пленерът по фотография има определена тематична насоченост, свързана със заснемане процеса на създаване на творбите от биеналето по скулптура, както и на паметници и скулптури на територията на Шумен. 

Създадените в биеналето творби се предвижда да бъдат позиционирани и да оформят ново артпространство в Природен парк „Кьошковете“, съобщиха от пресотдела на Община Шумен.

Както съобщихме, в биеналето по скулптура участват Калоян Тодоров и Бехчет Данаджъ от Шумен, Гълъбин Христов от Велико Търново, Дарин Ганчев от Мездра, Десислава Досева от София и Михаил Деведжиев от Смолян. Творците са  настанени в "Зеленото училище" на Центъра за подкрепа за личностно развитие - Обединен детски комплекс "Анастас Стоянов". През тази година за първи път общинската администрация в Шумен обединява биеналето по скулптура и пленера по фотография в обща концептуална рамка.

Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната институция Владимир Иванов. 

Официалното откриване на изложбата ще бъде на 20 септември в галерията. Поводът да гостува в Бялото градче е Денят на независимостта на България – 22 септември. „Поддържаме си нивото. Това е подобаващ начин да отбележим Деня на независимостта - да покажем достойнство на нацията, да покажем какво притежава българският народ“, коментира Иванов.

Изложбата „България и мозайките“ идва в Попово, след като е била изложена в Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага, обясниха домакините. Тя е реализирана от фондация „Балканско наследство“ през 2023 г. в сътрудничество с редица български музеи, нестопански организации и специалисти

Днес жителите на Берковица отбелязват 174 години от рождението на патриарха на българската литература Иван Вазов.

Представители на сдружение "Народни будители" в града се събраха тази сутрин пред къщата - музей "Иван Вазов". Членовете на сдружението слушаха беседа за Вазов, след което разгледаха изложбата "Величковият род". 

Тази година по повод Вазовите дни в града, които се отбелязват ежегодно около рождения ден на патриарха на българската литература, бяха организирани две културни прояви - Изложба „Величковият род“ и „Уредник за един ден“.

Вазов е живял, работил и творил в Берковица в периода от 7 март 1879 година до 18 септември 1880 година. Като млад, но вече известен поет, Иван Вазов пристига в града, за да поеме поста председател на окръжния съд. По това време той създава едни от най-силните си творби – стихотворенията „На Ком“ и „Малини“, поемата „

Приключи първият кръг от отворената покана за артистични идеи за създаване на спектакли. Постъпилите предложения са 51, съобщават от Народния театър, инициатор на конкурса.

На 15 юли ще бъдат обявени имената на кандидатите, допуснати до втори кръг. Те ще бъдат поканени на събеседване с творческа комисия, съставена от представители на различни звена и направления в театъра.

Основната цел на инициативата е да даде възможност за разгръщане и обогатяване на репертоара на Народния театър чрез създаването на условия за артистична среща с различни форми и естетики, предлагащи интердисциплинарни перспективи към създаването на театър и съвременно сценично изкуство.

Както информирахме, отличените творби ще бъдат реализирани на сцена „Апостол Карамитев“ в рамките на сезон 2024/2025 и ще станат част от реп

Учени от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН (ИЕФЕМ – БАН) - гл. ас. д-р Ивайло Първанов и докторант Стамен Кънев, се включиха в Петия форум на културните и творчески индустрии между Китай и Централна и Източна Европа, съобщават от института.

Форумът, организиран от Института по интелектуална собственост и технологичен трансфер „Проф. д-р Борислав Борисов“ (ИИСТТ) към УНСС съвместно с Пекинския университет за международни изследвания, Посолството на Китайската Народна Република в България и Crea Tech България, се проведе в края на юни. Учените от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей представиха някои от актуалните проекти и дейности на институцията, касаещи българо-китайски съвместни инициативи, а също и взаимоотношенията общество – креативни индустрии – опазване на културни ценности, от

Спектакълът "Елизабет или кралицата девственица" от Кристиан Симеон е втората премиера на Драматичен театър - Пловдив, част от фестивала "Сцена на кръстопът".

Режисьор на представлението е Маргарита Мачева, а в ролята на една от най-великите личности - кралица Елизабет I, влиза Койна Русева. Премиерата е тази вечер в Камерна зала „Стефан Данаилов”.

Преводът е на Наташа Колевска-Куртева, сценографията и костюмите на Ванина Цандева, музиката на Христо Намлиев. Актьорският състав включва още Ивана Крумова, Венелин Методиев, Борис Кръстев и Мартин Раков.

Авторът е измислил история, която се базира на реални личности, а отношенията между тях се развиват по много емоционален начин, посочи режисьорът Маргарита Мачева. Тя подчерта, че това е история-фикция и спектакълът няма претенция за историческа достоверност. В него кралицата се влюбва в един много по-м

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Изложба на художника Румен Саздов "Крехки същества и металургия на любовта" беше открита в Прага
Ателиерният салон на българския художник Румен Саздов със заглавие: "Крехки същества и металургия на любовта" беше открит тази седмица в галерията на Българския културен институт в ...
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“, съобщават от театралната работилница. Първото представление ще се играе на 30 септември. Ко ...
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на ...
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
В „Медея“ зрителите ще бъдат на самата сцена, докато актьорите играят сред тях. Това информират от Народния театър по повод предстоящите премиерни представления &ndash ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Под прожектора
4144
Под прожектора

Откриха седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“

Седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“ беше открито в Шумен. Церемонията се състоя в “Сребровата къща”, съобщиха от Община Шумен. Темата на тазгодишното издание е “Оттука започва България”, по текста на химна на Шумен, създаден от поета Антонин Горчев.Във фотографския пленер се включват шестима студенти от Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”, обучаващи се в специалността „Графичен дизайн“ - Адриана Петкова, Божидара Гроздева, Анастасия Иванова, Евгени Йовчев, Едис Вели, Симона Белчева, допълни Даниела Вичева, старши експерт в отдел „Култура, младежки дейности и спорт“ в общинската администраци.

| 01 Юли 2024, 18:43 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Откриха седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“
Откриха седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“
Снимка © Община Шумен.

Седмото издание на пленера по фотография „Шумен познат и непознат“ беше открито в Шумен. Церемонията се състоя в “Сребровата къща”, съобщиха от Община Шумен. Темата на тазгодишното издание е “Оттука започва България”, по текста на химна на Шумен, създаден от поета Антонин Горчев. 

Фотопленерът ще продължи до 4 юли.

Братятя Лиъм и Ноел Галахър засилват спекулациите около слуховете за събирането на тяхната рок група „Оейзис“, разпаднала се преди 15 години, предаде ДПА. 

В профилите на музикалните изпълнители в Инстаграм бе публикуван кратък видеоклип с надпис в стила на логото на „Оейзис“. Във видеото на черен фон е изписана датата „27.08.24“, след което тя изчезва и се появява надписа „8 сутринта“. 

Слуховете за събиране на групата се разпространяват от години, но напоследък се засилиха на фона на по-добрите взаимоотношения между двамата братя.

В репортаж за „Съндей таймс“ се цитират източници от бранша, които казват, че братята ще изнесат поредица от концерти през следващата година, включително на лондонския стадион „Уембли“ и манчестърския „Хийтън парк“.

Групата  &b

Британската пънк група "Инглиш тичър" спечели музикалната награда "Мъркюри" за 2024 г. с дебютния си албум This Could Be Texas, предадоха АФП и Ройтерс.

Церемонията се състоя в лондонското студио "Аби роуд".

Групата от Лийдс, Северна Англия, спечели приза, като за фаворитка сред претендентите за тазгодишното отличие "Мъркюри" беше смятана певицата и авторка на песни Чарли Екс Си Екс с нейния албум Brat, отбелязва АФП.

Според журито албумът на "Инглиш тичър" - This Could Be Texas, “разкрива нови дълбочини с всяко слушане: това е белегът на една бъдеща класика“. 

Създадена през 2020 г. групата все още е сравнително непозната на широката публика, отбелязва АФП. Първият хит -  парчето R&B, е издаден през 2021 г.

"Инглиш тичър" взе наградата от 25 000 британски лири в края на церемонията, излъчена по Би Би Си, но без изпълне

Симфониета Видин започва концертно турне „Музика на всички времена“ с изявени солисти от България, Гърция и Кипър. В програмата ще звучат популярни произведения от Йохан Щраус, Джакомо Пучини, Жорж Бизе, Бела Барток, Франц Лехар, а също френска, италианска и испанска съвременна музика. Това каза диригентът Петър Димитров.

На сцената заедно с музикантите от оркестъра ще се изявят солистите Християна Лоизу, българският и гръцкият тенори Марио Николов и Георгиос Филаделфевс, както и младата цигуларка Киара Николова, уточни маестро Димитров. Специално за публиката на концертната поредица сме подготвили и вълнуваща музикална изненада, отбеляза той.

От 4 до 7 септември турнето „Музика на всички времена“ ще гостува в Смолян, Девин, Чепеларе и в Open air Theatre - Аспровалта, Гърция.

Предстоят финалните концерти за 2024 г. от националното турне „Музикална магия“ на Плевенската филхармония и маестро Йордан Камджалов.

Солист на концертите е кларинетистът Атанас Маринов, световнопризнат със своята виртуозност и подкрепен от фондация „Йордан Камджалов”, съобщават от Плевенската филхармония.

Ценителите на музиката ще могат да чуят шедьоври от класиката и романтизма тази вечер в Зрителната зала на Община Ямбол, а на 12 септември – в залата на Общинския театър в Кюстендил.

Програмата, както споделя маестро Камджалов, е с произведения, част от които за първи път прозвучаха у нас на сцените от турнето „Музикална магия”. Включва творби на Щраус, Паганини, Бизе, Сарасате, Брамс, Григ, Чайковски и др. Програмата е завладяваща за почитателите на класическата музика, пълна с виртуозни каденци и незабравими мелоди

"Римски пазар" със занаятчии и легионери се организира днес на крепостта "Сексагинта Приста" в Русе, съобщават организаторите от Регионалният исторически музей в града и Общината. 

Посетителите могат да видят възстановки на всекидневни практики от времето на Античността. На отделни щандове се предлагат фермерски продукти и ръчно изработени изделия. Жените могат да си направят и прически от римско време. 

Програмата включва антични игри, а по-малките посетители могат да се превъплътят в образите на римски легионери. 

Присъстващите имат възможност да си изработят съдове от глина и да дегустират рибена чорба. 

Във фотографския пленер се включват шестима студенти от Факултета по изобразително изкуство на Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”, обучаващи се в специалността „Графичен дизайн“ - Адриана Петкова, Божидара Гроздева, Анастасия Иванова, Евгени Йовчев, Едис Вели, Симона Белчева, допълни Даниела Вичева, старши експерт в отдел „Култура, младежки дейности и спорт“ в общинската администраци.

Тази година пленерът по фотография има определена тематична насоченост, свързана със заснемане процеса на създаване на творбите от биеналето по скулптура, както и на паметници и скулптури на територията на Шумен. 

Изложбата "България и мозайките" гостува в Попово. Експозицията е подредена в галерия „Кирил Майски“ на Историческия музей в града, съобщи директорът на културната институция Владимир Иванов. 

Официалното откриване на изложбата ще бъде на 20 септември в галерията. Поводът да гостува в Бялото градче е Денят на независимостта на България – 22 септември. „Поддържаме си нивото. Това е подобаващ начин да отбележим Деня на независимостта - да покажем достойнство на нацията, да покажем какво притежава българският народ“, коментира Иванов.

Изложбата „България и мозайките“ идва в Попово, след като е била изложена в Рим, Стокхолм, Осло, Копенхаген и Прага, обясниха домакините. Тя е реализирана от фондация „Балканско наследство“ през 2023 г. в сътрудничество с редица български музеи, нестопански организации и специалисти

Днес жителите на Берковица отбелязват 174 години от рождението на патриарха на българската литература Иван Вазов.

Представители на сдружение "Народни будители" в града се събраха тази сутрин пред къщата - музей "Иван Вазов". Членовете на сдружението слушаха беседа за Вазов, след което разгледаха изложбата "Величковият род". 

Тази година по повод Вазовите дни в града, които се отбелязват ежегодно около рождения ден на патриарха на българската литература, бяха организирани две културни прояви - Изложба „Величковият род“ и „Уредник за един ден“.

Вазов е живял, работил и творил в Берковица в периода от 7 март 1879 година до 18 септември 1880 година. Като млад, но вече известен поет, Иван Вазов пристига в града, за да поеме поста председател на окръжния съд. По това време той създава едни от най-силните си творби – стихотворенията „На Ком“ и „Малини“, поемата „

Приключи първият кръг от отворената покана за артистични идеи за създаване на спектакли. Постъпилите предложения са 51, съобщават от Народния театър, инициатор на конкурса.

На 15 юли ще бъдат обявени имената на кандидатите, допуснати до втори кръг. Те ще бъдат поканени на събеседване с творческа комисия, съставена от представители на различни звена и направления в театъра.

Основната цел на инициативата е да даде възможност за разгръщане и обогатяване на репертоара на Народния театър чрез създаването на условия за артистична среща с различни форми и естетики, предлагащи интердисциплинарни перспективи към създаването на театър и съвременно сценично изкуство.

Както информирахме, отличените творби ще бъдат реализирани на сцена „Апостол Карамитев“ в рамките на сезон 2024/2025 и ще станат част от реп

Учени от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН (ИЕФЕМ – БАН) - гл. ас. д-р Ивайло Първанов и докторант Стамен Кънев, се включиха в Петия форум на културните и творчески индустрии между Китай и Централна и Източна Европа, съобщават от института.

Форумът, организиран от Института по интелектуална собственост и технологичен трансфер „Проф. д-р Борислав Борисов“ (ИИСТТ) към УНСС съвместно с Пекинския университет за международни изследвания, Посолството на Китайската Народна Република в България и Crea Tech България, се проведе в края на юни. Учените от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей представиха някои от актуалните проекти и дейности на институцията, касаещи българо-китайски съвместни инициативи, а също и взаимоотношенията общество – креативни индустрии – опазване на културни ценности, от

Спектакълът "Елизабет или кралицата девственица" от Кристиан Симеон е втората премиера на Драматичен театър - Пловдив, част от фестивала "Сцена на кръстопът".

Режисьор на представлението е Маргарита Мачева, а в ролята на една от най-великите личности - кралица Елизабет I, влиза Койна Русева. Премиерата е тази вечер в Камерна зала „Стефан Данаилов”.

Преводът е на Наташа Колевска-Куртева, сценографията и костюмите на Ванина Цандева, музиката на Христо Намлиев. Актьорският състав включва още Ивана Крумова, Венелин Методиев, Борис Кръстев и Мартин Раков.

Авторът е измислил история, която се базира на реални личности, а отношенията между тях се развиват по много емоционален начин, посочи режисьорът Маргарита Мачева. Тя подчерта, че това е история-фикция и спектакълът няма претенция за историческа достоверност. В него кралицата се влюбва в един много по-м

Създадените в биеналето творби се предвижда да бъдат позиционирани и да оформят ново артпространство в Природен парк „Кьошковете“, съобщиха от пресотдела на Община Шумен.

Както съобщихме, в биеналето по скулптура участват Калоян Тодоров и Бехчет Данаджъ от Шумен, Гълъбин Христов от Велико Търново, Дарин Ганчев от Мездра, Десислава Досева от София и Михаил Деведжиев от Смолян. Творците са  настанени в "Зеленото училище" на Центъра за подкрепа за личностно развитие - Обединен детски комплекс "Анастас Стоянов". През тази година за първи път общинската администрация в Шумен обединява биеналето по скулптура и пленера по фотография в обща концептуална рамка.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Изложба на художника Румен Саздов "Крехки същества и металургия на любовта" беше открита в Прага
„Чертеж на съня“ е втората за новия сезон премиера в „Сфумато“
Мирослава Кацарова представя концертната програма „Палома“
В „Медея“ зрителите ще бъдат на сцената, докато актьорите играят сред тях
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.